Obezite, beslenmenin hayatımızdaki yeri ve önemi, gebelik döneminde anne karnında başlayarak hayatın son bulmasına kadar önem teşkil eden bir konudur. Ancak halk arasında halen daha önem verilmeyen bir konudur.

Önemli olanın beslenmek değil, sağlıklı beslenmek olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Her ne kadar beslenme sadece doymaktan ibaret gibi bir anlayış benimsenmiş olsa da dikkate alınması gereken bu durum hayatın seyrini dahi yeri geldiğinde değiştirebiliyor.

Hizmetlerimizi incelediniz mi?

Bireysel beslenme danışmanlığı, hastalıklarda beslenme ve kurumsal beslenme danışmanlığı alanlarındaki hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz.

Beslenme de ihtiyaç duyulan gıdaların tüketimi, sahip olduğu mesleği, sosyal faaliyetleri ve cinsiyeti gibi çeşitli durumlara göre göre farklılık gösterdiği değişmez bir gerçektir. Çünkü her şarta göre ve hastalık durumuna göre insanın ihtiyacı olan enerji seviyesi beslenmede yaptığı planlamalar ile kontrol altına alınmaktadır.

Yapılan bilimsel araştırmalara göre de insan vücudunda bulunan yağ oranı cinsiyete göre değişmektedir. Olması gereken seviye ise erkeklerde yüzde 15 ve 18 arası, kadınlarda ki durum ise yüzde 20-25 oranında olması sağlık açısından ideal bir durumdur. Bunun üzerine çıkıldıkça obezite tehlikesi ile karşı karşıya kalınmasına neden olmaktadır.

Vücuttaki yağ birikmesinin ve obezitenin açıklanması ise kısaca tükettiğimiz besinler ve harcadığımız enerji itibariyle, besinlerin enerji olarak tüketilemeyen kısmıdır. Yani bu kalan kısım vücutta yağ olarak birikerek depo edilmektedir.

Biriken bu yağ kitlesi ise standart olan ölçülersi üzerine çıktığı zaman ise, obezite ile birlikte sağlık açısından önemli olan risk faktörlerini de beraberinde getirmektedir. Bu nedenle obezite durumu bu yüzden kesinlikle kontrol altına alınması gereken önemli bir hastalık olarak dünyanın her yerinde kabul edilmiştir.

Tek Başınıza Diyet Programları Uygulamayın

Obeziteden kurtulmak için ise tek başımıza diyet programları uygulamamamız gerekir. Tek başına ve bilinçsizce yapılan diyetlerin sonucunda sağlıksız kilo verme ya da hiç kilo vermeme durumları ile karşı karşıya kalınır. Kilo vermenin sağlıklı bir şekilde olması gerekir. Çünkü aksi takdirde kalıcı olmaz. Aynı zamanda hastalıkları da beraberinde getirir. Sağlıklı kilo vermek için Beslenme ve Diyet Uzmanı ile görüşülmesi gerekir. Beslenme ve Diyet Uzmanları kişilerin vücutlarındaki vitamin, mineral, kan değerleri, kişilerin yaşları, cinsiyetleri, boyları, kiloları, öncesindeki yeme alışkanlıkları, sosyal aktiviteleri, çalışma durumları ve benzeri gibi pek çok kriterleri göz önünde bulundurarak kişiye özel beslenme programları hazırlarlar. Bunun neticesinde de hem yorulmadan, sıkılmadan ve zorlanmadan hem de sağlıklı kilo vermiş olunur.

Randevunuzu Oluşturun!

Pratik bir şekilde ilk randevunuzu oluşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven + five =