Hamilelikte Beslenme Eğitimi ve Kilo Kontrolü

Hamilelikte Beslenme Eğitimi ve Kilo Kontrolü
Hamilelikte Beslenme Eğitimi ve Kilo Kontrolü

Anne adayları bu dönem içerisinde akıllarındaki en önemli soru işaretlerinden biri de doğru beslenirken, ideal kilonun çok üzerine nasıl çıkmaması gerektiğini başaracak olmalarıdır. Hamilelik döneminde doğru beslenmenin belirlenmesiyle birlikte ve uygunlanmasıyla hem annenin sağlığı hem de doğru kilo alımıyla birlikte bebeğin fiziksel ve zihinsel gelişiminin istenen düzeyde ilerlemesine yönelik oldukça önem taşımaktadır. Doğumdan sonra daha fazla kilo almayarak, diyet listeleriyle birlikte kilo vermeye çalışmamaları için anne adaylarına yönelik uyguladığımız hamilelik döneminde beslenme eğitimi ve kilo kontrolü desteğimiz ile birlikte yardımcı olmaktayız.

Uygulanan beslenme programıyla birlikte hamilelerin hangi besinlerin tüketip tüketmemesi gerektiğini, hamilelik dönemi boyunca toplamda kaç kilo almalarına uygun olmasıyla, bu dönemde vitamin takviyesi alıp almamaları konusu gibi pek çok konu hakkında eğitimler verilmektedir. Hamilelik döneminde beslenme programlarımızla birlikte anne adayları beslenme tarzının bebeğin gelişiminin hangi yönde etkilenmesi hakkında da bilgi edinmektedirler. Hamile kalmadan önceki süreç içerisinde nasıl beslenilmesiyle birlikte yola çıkarak uygulanan diyet programları anne adaylarının daha fazla sevdiği besinlere yer vermeyi tercih etmeye çalışıyoruz. Anne adaylarının aldıkları diyetisyen desteği ile birlikte hem kendi sağlıklarının koruması hem de ideal kilo alımını da sağlamış, hem de bebeklerinin sağlığına da destek vermiş olmaktadırlar.

Hamilelik dönemi boyunca verilen bu eğitimlerle birlikte kilo kontrolün sağlanmasına yönelik uygulanan programların hazırlanmasıyla kişilerin yaşam ve beslenme tarzları, sağlıklarıyla ilgili bazı tetkiklerin sonuçları baz alınmaktadır. Aynı zamanda anne adaylarının jinekoloji uzmanıyla iletişime geçerek bebeğin gelişim dönemiyle ilgili takibe alınması önemlidir. Bu yöntemle birlikte bebeğin sağlık durumunun değerlenmesiyle birlikte anne adayına göre özel beslenme programı hazırlanması gerekmektedir. Hamilelerin sağlıklı beslenmesi ve sağlıklı bebeklerin dünyaya getirilebilmelerini amaçlamaktayız. Bu programlarla birlikte kilo kontrolünün sağlanmasıyla birlikte doğum sonrasında da istenilmeyen kilolarla karşılaşmayı da engellemiş bulunmaktayız.

Önceki İçerikHamilelik Öncesi Dönemde Beslenme ve Kilo Kontrolü
Sonraki İçerikİnsulin Direnci ve Hipoglisemiye Özel Beslenme Tedavisi