Çocuklarda Beslenme Eğitimi ve Diyet Programları

Sağlıklı bir toplumun oluşturulabilmesinin yolu bebeklikten itibaren bir bireyin fiziksel ve ruhsal sağlığına özen gösterilmesinden geçer. Çocukların anne karnında oldukları dönemden başlanarak sağlıklı beslenmesinin sağlanması, sağlıklı bir yetişkin olmalarının en önemli etkenidir. Çocukların karakterlerinin okul öncesi süreçte şekil almaya başladığı göz önünde bulundurulursa beslenme alışkanlıklarının da bu dönemde kazandırılması gerektiği sonucu ortaya çıkar.

Küçük yaşlardaki çocukların beslenme alışkanlıkları kendisine sunulan yiyeceklerle şekillenir. Ancak bu sadece okul çağına kadar başarılabilecek bir şeydir. Diyetisyen kontrolünde gerçekleştirdiğimiz çocuklarda beslenme eğitimi ve diyet programlarımız okul öncesi çağında olan çocuklara ve okul çağındaki çocuklara yöneliktir. Çocukların ebeveynlerinin beslenme alışkanlıklarından etkilendiğini bu konuda da onları taklit ettiğini de özellikle belirtmek isteriz.

Okul öncesi çağda çocukların gelişimi daha hızlı olduğundan yeterli ve gerekli besinleri alıyor olmaları çok önemlidir. Bu yaşlardaki çocuklarda diş, kemik, beyin ve kas yapısı ve tüm organların gelişimi için içerik olarak yüksek besin değerine sahip yiyecekleri tüketmeleri gerekir. Bu çağdaki çocuklarda görülen genel beslenme problemlerinden biri de iştahsızlıktır. Ancak bu yaşlarda kazanılan beslenme alışkanlıkları hayatlarının diğer dönemlerini de etkileyeceğinden özel diyet programları ile gereği gibi beslenmelerini sağlamak anne – babaların görevidir.

Okul çağına gelen çocuklar yavaş yavaş topluma katılmaya ve aileden uzaklaşmaya başlarlar. Bu yaşa kadar beslenme alışkanlığı düzenli hale gelmemiş çocuklar ergenlik dönemi de dahil olmak üzere sağlıksız beslenmeye meyilli olurlar. Çocukluk ve çocukluktan yetişkinliğe geçiş dönemi olarak bilinen ergenlik döneminde büyüme ve gelişimde aksaklıklar yaşanarak bunun ileriki yaşlarda daha önemli sorunlar haline gelmemesi için tarafımızdan hayata geçirilen programlarımızdan destek alınarak kişiye özel beslenme ve diye programı ile sağlıklı çocuklar yetiştirmeniz mümkün. Detaylı bilgi için bize ulaşabilir, merak ettiklerinize cevap alabilirsiniz.

Hemen Randevunuzu Alın!

Onlar Başardı, Sıra Sizde!