Çocuklarda Sağlıklı Büyüme ve Gelişmeye Uygun Beslenme Programları

İdeal kilosunun üzerinde kiloya sahip kişilerin sağlığı zaman içinde bazı tehlikelerle karşı karşıya kalır. Bu tehlikelerin başında tansiyon, şeker gibi rahatsızlıklar, kalp sağlığını tehdit eden hastalıklar gelir. Kontrolsüz ve istenmeyen kilo alımının ayrıca kişilerin psikolojileri üzerinde de olumsuz etkileri vardır. Bu süreçte genellikle pek çok diyet ve zayıflama yöntemi denenir. Ancak kilo problemi olan kişilerin kendi başlarına tavsiyelerle ve kendi başlarına uygulayacakları diyet programları ve yöntemler başarılı olmaz. Çünkü kilo verme sürecinin bir uzman kontrolünde ve önerilerine uyarak geçirilmesi gerekir.

Bize başvuran ve kilo problemi olan herkes için ayrı bir zayıflama programı uygulanır. Bunun nedenleri çeşitlidir. Öncelikle işinin kilo alma nedenleri hakkında bilgi sahibi olunur. Beslenme şekli, vücut ağırlığı ve bu ağırlıktaki yağ oranı, kilo almasına neden olan psikolojik nedenler, kalıtsal hastalıklar, çevresel etkenler gibi nedenlerden dolayı kilo alımı mümkündür. Bu nedenlerden hangisi olduğu belirlendikten sonra kişiye özel zayıflama programı hazırlanır. Hazırlanan programa ayrıca kişinin yaşı ve yaşam şekli de etki eder. Sosyal ve iş hayatında az hareketli olan biriyle, çok hareketli olan birine hazırlanacak olan program aynı olmayacağı gibi farklı yaş gruplarından olan kişilere uygulanacak olan programlar da farklılık gösterir.

Kişiye özel zayıflama programı uyguluyor olmamızdan çıkartılması gereken bir diğer sonuç da kulaktan kulağa yayılan ve etkili olduğu söylenen diyetlerin herkes üzerinde etkili olmadığıdır. Kilo vermek isteyen ve bundan sonraki yaşamına sağlıklı beslenerek, sağlığını koruyarak devam etmek isteyen herkesin tercihi bir diyetisyen olmalıdır. Kişilerin ulaşması gereken hedef kiloları belirledikten sonra başlattığımız zayıflama programlarımızın etkisinin ancak programa uyulması halinde görülebileceğini de özellikle belirtmek isteriz. Kişiye özel zayıflama programları ile ilgili daha detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Hemen Randevunuzu Alın!

Onlar Başardı, Sıra Sizde!