Diyabete Özel Diyet Tedavisi

Diyabet hastalığı halk arasında şeker hastalığı olarak bilinir. Şeker hastalığında doğru beslenmenin yeri ve önemi büyüktür. Şeker hastası olan birinin hayatı boyunca beslenmesine dikkat etmesi, yemesi ve yememesi gereken besinleri iyi bilmesi, beslenme kontrolünü sürekli elinde bulundurması gerekir. Önerilenden fazla ya da yememesi gereken bir besini yiyen şeker hastasının kan şekeri artarken, aksi bir durumda yani daha az yediğinde de kan şekeri düşer. Her iki beslenme şeklinde de şeker hastaları önemli sorunlarla karşılaşırlar.

Diyabete özel diyet tedavisi programımızla şeker hastalığı olan kişilerin günlük beslenmelerine destek vererek bu hastalıkla birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmelerini sağlamaya çalışıyoruz.

Bize başvurarak diyetisyen kontrolünde diyabete özel diyet tedavisinden yararlanmak isteyen kişilerin öncelikle gündelik yaşam şekiller, boyları, kiloları, şeker hastalığı için doktorları tarafından verilen ilaçların hangileri olduğu, insülin desteği alıyorlarsa bu desteğin günlük miktarının ne kadar olduğu, günlük ve düzenli fiziksel aktivitelerinin olup olmadığı, beslenme alışkanlıklarının nasıl olduğu gibi konularda bilgi sahibi oluyoruz. Bu bilgilere göre kişiye özel olarak hazırladığımız programla birlikte kişilere doğru beslenme eğitimi de veriyoruz. Bu eğitimlerimizin amacı sağlıklı beslenme ile sağlıklı yaşamın sürdürülebilir hale getirilmesi olarak açıklanabilir.

Şeker hastalarının beslenmesinde dikkat edilmesi gerekenlerin başında kan şekerlerinde kayda değer oynamalara yol açacak şekilde beslenmemelerinin sağlanmasıdır. Diyabete özel diyet programımıza katılan şeker hastaları günlük olarak yemeleri gereken besinler, miktarları, ne kadar sıklıkla yemeleri gerektiği, uzak durmaları gereken besinlerin neler olduğu, vücudun su dengesini nasıl sağlayabilecekleri, besinlerin pişirilme şekillerinin kendileri için önemi, hazır yiyeceklerden neden uzak durmaları gerektiği, sebze ve meyve ağırlıklı beslenmenin şeker hastaları için önemi, alkol kullanımın hastalığın seyrine ne gibi etkilerinin olduğu gibi çok çeşitli konularda bilgileniyorlar. Siz de diyabet hastalarına özel olarak geliştirdiğimiz diyet tedavisi programımızdan yararlanmak ve size özel diyet listesine uygun beslenmek için bizi arayabilirsiniz.

Hemen Randevunuzu Alın!

Onlar Başardı, Sıra Sizde!