Emzirme Döneminde Beslenme ve Kilo Kontrolü

Doğum yapan annelerin yaşadıkları mutluluk paha biçilemez. Ancak eğer bebeğin doğmasıyla birlikte bir yandan çevre baskıları da başlar. Bebeğin yeterli sütü alabilmesi için anneye sürekli yemek yeme baskısı yapılır. Yakınların da aynı bebek heyecanını yaşıyor olmasından doğan bu durum annenin kafasını karıştırır ve zora sokar. Emzirme döneminde annelere verdiğimiz beslenme ve kilo kontrolü desteği ile yaşanan bu karmaşayı ortadan kaldırmakla birlikte anne ve bebeğin diyetisyen eşliğinde sağlıklı beslenmesini sağlıyoruz.

Doğum sonrasında hem emziren anneni sağlığı, hem de bebeğin fiziksel ve zihinsel gelişimi önemsenmelidir. Annenin tükettiği tüm besinler anne sütünün kalitesini belirler. Kaliteli anne sütüyle beslenen bebeklerin gelişimi de sorunsuz olur. Sağlıklı ve emziren bir anne günlük olarak ortalama 750 mililitre süt salgılar. Bu durum annenin çeşitli besinleri mutlaka tüketmesi gerektiği, vücudunun enerjiye ihtiyaç duyduğu, emzirme döneminde daha fazla sıvı tüketmesi anlamına gelir.

Doğumdan sonra emzirme döneminde verdiğimiz beslenme ve kilo kontrolü eğitimlerindeki amacımız öncelikle annenin ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Bu sayede annenin besin depoları dengelenmiş olur. Yeterli ve gerekli besinleri tüketen emziren anneler, salgıladıkları süt için gereken besini ve enerjiyi de sağlamış olur.

Bize başvuran emziren annelere yaptığımız görüşmelerde ayrıca bebeklerine ne zaman ek gıdaya başlamaları gerektiği, ek gıdaya geçiş döneminden sonra kendilerinin beslenmesinin nasıl devam edeceği gibi konularda da eğitimler veriyoruz. Hamileliği süresince fazla kilo almış olan annelere önerdiğimiz emzirme dönemine uygun diyet programları ile de destekleyerek bir yandan ideal kilolarına inmelerine yardımcı oluyoruz. Ayrıca kilo aldığından şikayetçi olan anneleri ağır diyet listelerine gerek olmadığını, sağlıklı ve dengeli programlarla kilo veriminin uygun olduğu konusunda da bilinçlendiriyor, bebeklerini emziriyor olmanın kilo verimine katkı sağlayacağını hatırlatıyoruz.

Hemen Randevunuzu Alın!

Onlar Başardı, Sıra Sizde!