Ergenlikte Beslenme

Bebeklik çağından itibaren özen gösterilmesi gereken beslenme, çocukluk ve ergenlik çağında da dikkatle izlenmesi ve şekil verilmesi gereken en önemli noktalardandır. Doğumdan itibaren bir bebeğin sağlıklı ve düzenli beslenmesi hem zeka gelişimi, hem de bedensel gelişimi açısından önem taşır. Bu durumun sürdürülebilir hale getirilerek çocukluk çağında da devam etmesi sağlıklı bireylerin topluma kazandırılmasını sağlar. Ancak ergenlik çağına gelerek yavaş yavaş aileden uzaklaşmaya başlayan çocuklar her ne kadar o yaşa kadar düzenli beslenmeye alıştırılmış olurlarsa olsunlar buna uymakta zorluk çekerler.

Günümüzde hazır gıdalara yönelen yaş grubunun en çok ergenlik çağındaki çocuklar olduğu bilinmektedir. Ergenlikte beslenme tarafımızdan önemsenmekte olup, ergenlik çağındaki çocuklara özel diyet programı hazırlayarak hem kilo almalarının önüne geçmekte, hem de sağlıklı beslenme alışkanlığı edindirmeyi amaçlamaktayız.

Ergenlikte beslenme eğitimlerimiz ve programlarımız diyetisyen eşliğinde olduğundan temel amacında ilerlemektedir. Bu amaç öncelikle hazır gıdalardan uzaklaşılması, sağlıklı ve düzenli beslenmenin benimsetilmesidir. Diğer programlarımızda olduğu gibi bu programımızda da kişiye özel çalışmaktayız. Bizimle görüşen ergenlik çağındaki çocuklara ait beslenme şekilleri, yaşamlarında egzersizin yeri, genetik hastalıklarının olup olmadığı, kilo alımı ya da kilo vermek gibi şikayetleri varsa bunun altındaki nedenler gibi bazı bilgileri edindikten sonra hazırladığımız ergenlik beslenme programlarında yüksek başarı sağladığımızı da belirtmek isteriz.

Sağlıklı gelecek nesiller yetişmesinin yolu bugünün gençlerinin sağlıklı ve düzenli beslenmesinden geçer. Bu bilinçle hareket eden ebeveynler hem çocuklarının sağlığına, hem de toplum sağlığına katkı sağlamış olurlar. Kişiye özel ergenlik beslenme programımızda gençlere doğru beslenmeyi öğretmek ve sağlıklarının değerinin farkına varmalarını sağlamak en büyük hedefimizdir. Bu programlarımız hakkında bilgi edinmek için bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Hemen Randevunuzu Alın!

Onlar Başardı, Sıra Sizde!