Hamilelikte Beslenme Eğitimi ve Kilo Kontrolü

Anne adaylarının bu süreç boyunca akıllarındaki en önemli soru işaretlerinden biri de bir yandan doğru beslenirken, bir yandan da ideal kilolarının çok üzerine nasıl çıkmamayı başaracaklarıdır. Hamilelik döneminde doğru beslenme şeklinin belirlenmesi ve uygulanması hem annenin sağlığını ve doğru kilo alımını, hem de bebeğin fiziksel ve zihinsel gelişiminin istenen şekilde ilerlemesi açısından önem taşır. Doğum sonrasında çok fazla kilo almamış olmak, diyet listeleri eşliğinde kilo vermeye çalışmamaları için anne adaylarına sağladığımız hamilelikte beslenme eğitimi ve kilo kontrolü desteğimizle yardımcı oluyoruz.

Uyguladığımız beslenme programları dahilinde hamilelerin hangi besinleri yemesi gerektiği, hamilelik süresince toplam kaç kilo almalarının uygun olacağı, bu süreçte vitamin desteği alıp almamaları konusu gibi pek çok konuda eğitimler de veriyoruz. Hamilelik beslenme programlarımızda anne adayları beslenme şekillerinin bebeğin gelişimini ne yönde etkilediğini de öğreniyorlar. Hamile kalmadan önceki dönemde nasıl beslendikleri bilgisinden yola çıkarak hazırlanan diyet listelerinde anne adayının daha çok sevdiği besinlere yer vermeye çalışıyoruz. Anne adayları alacakları bu diyetisyen desteği ile hem kendi sağlıklarını korumuş ve ideal kilo alımı sağlamış, hem de bebeklerinin sağlığına destek vermiş oluyorlar.

Hamilelik süresince verdiğimiz bu eğitim ve kilo kontrolü sağlayan programlarımızı hazırlarken kişilerin yaşam ve beslenme şekilleri, sağlıkları ile ilgili bazı tetkiklerin sonuçları baz alınıyor. Ayrıca anne adayının jinekoloğu ile iletişime geçilerek bebeğin gelişim süreci de takibe alınıyor. Bu yöntem bebeğin sağlık durumu değerlendirilerek anne adayı ile birlikte ona da özel beslenme programları hazırlanmasına el veriyor. Hamillerin sağlıklı beslenmesi ve sağlıklı bebekler dünyaya getirmesini amaçladığımız bu programlara bir yandan kilo kontrolü de sağlayarak doğum sonrasında istenmeyen kilolarla karşılaşmayı engellemiş oluyoruz.

Hemen Randevunuzu Alın!

Onlar Başardı, Sıra Sizde!