Kalp ve Damar Hastalıklarında Beslenme

Dünya genelinde yapılan araştırmalar kalp ve damar hastalıkları nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının kanser nedeniyle ölenlerden daha çok olduğunu ve ilk sıralara yerleştiğini ortaya koyuyor. En çok ölüme neden olan hastalıklar arasında adı geçen kalp ve damar hastalıklarında beslenmenin önemi de anlaşıldığı üzere büyüktür. Sağlıklı kişilerin damarları dayanıklı, esnek ve yüzeyleri pürüzsüzdür. Bu kişilerde kan akışı olması gerektiği gibidir.

Ancak sağlıksız beslenen kişilerin vücudundaki yağ oranı artacağından damarların içinde bulunan endotel tabaka yapışkan bir hale gelir. Bu yapışkanlık halinin ileri seviyeye ulaşması kolesterol yüksekliği, damar tıkanıklığı, kalp krizi gibi risklerin ortaya çıkmasına yol açar. Kalp ve damar hastalıklarında beslenme ve diyet programımızla hem bu gibi sorunu olanların beslenmelerini düzenliyoruz, hem de kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskinizi en aza indirmenize yardımcı oluyoruz. Çağımızın sorunu obezitenin yüksek tansiyonu en çok tetikleyen nedenlerden bir olduğu bilinir. Merkezimizin ve beslenme programlarımızın tümünü amacı esasında obeziteden kurtulmaya ve obezite ile başa çıkmaya yöneliktir.

Diyetisyen ile zayıflama profesyonelliğinde dahil olunan kalp ve damar hastalıklarında beslenme programımızın da esas amacı bu olup, aynı zamanda bu hastaları nasıl beslenmeleri, hangi besinlerden alıp, hangilerinden almamaları konusunda bilinçlendiriyoruz. Kalp hastalıkları için hayati önem taşıyan yağ tüketimlerinin ne kadar olması gerektiği, et ve et ürünlerinden hangilerinin tüketilmesi gerektiğinden posalı yiyeceklerin tüketiminin bu kişiler üzerindeki etkilerine kadar bu programlarda edindirilen bilgiler arasındadır. Bize ulaşarak kalp ve damar hastalıkları beslenme programımızdan ve eğitimlerimizden yararlanmak isteyen hastaları önce detaylı olarak bilgilendirmekteyiz. Sonrasında kendileri hakkında gerekli bilgileri edinip fikir sahibi olarak kişiye özel beslenme programını hazırlamaktayız. Bu arada görüşmelerimiz sırasında hastalıklarına yönelik beslenmenin püf noktaları eğitimlerimize de devam etmekteyiz.

Hemen Randevunuzu Alın!

Onlar Başardı, Sıra Sizde!