Kısırlık ve Tüp Bebek Tedavisi İçin Beslenme

Kısırlık ve tüp bebek tedavisi gören anne adaylarının uygulaması gereken bazı beslenme programları vardır. Zaten tedavi sırasında öncelikle vücudun enerjik ve dinç olması sağlanmalı ve buna göre beslenilmelidir. Bu süreçte vücudun ihtiyacı olan vitamin, mineral ve proteinlerin yeteli miktarlarda alınabilmesi için kısırlık ve tüp bebek tedavisi için özel beslenme programlarına uyulması esastır. Hazırladığımız özel diyet ve kişiye özel beslenme programları ile bebek sahibi olabilmek için tedavi gören anne adaylarına destek veriyoruz.

Bu kişilerin en çok dikkatli olması gerekenlerden birinin hazır gıda tüketiminden uzak olduğu bilinciyle onları sağlıklı beslenmeye ve tedavi sürecinde yemeleri gereken yiyeceklere yönlendiriyoruz. Fast – food olarak bilinen hazır gıdalardaki basit şekerler çok fazladır. Bu, vücudun boş enerji almasına ve kilo alımına neden olur. Ayrıca bu gıdalarla beslenen kişiler günlük almaları gereken besinleri de alamadıklarından vücutları güçsüz kalır.

Kısırlık ve tüp bebek tedavisi sırasında diyetisyen desteği almak tedavi sürecindeki başarıyı artırır. Bu yönlü olarak hazırladığımız programlarda ve verdiğimiz beslenme eğitimlerinde anne adaylarını alkolden ve stresten uzak durmaları gerektiği gibi bazı konularda da bilgilendiriyoruz. Alkol tüketimi üreme hormonu salgılayan hipotalamus ve hipofiz bezlerinin işlevlerine zarar verir. Ayrıca alkolden dolayı ortaya çıkan karaciğer fonksiyonlarının bozulması, pankreas rahatsızlıkları ve vücudun direncinin düşmesi de tedaviyi olumsuz yönde etkiler.

Stres odaklı bir yaşam şeklinin anne adaylarının yumurta kalitesini düşürerek döllenmede olumsuzluklara yol açtığı yapılan araştırmaların sonucundan öğrenilmiştir. Bu nedenle tedavi gören kadınların stresten uzak durmaları da önerilir. Tüp bebek ve kısırlık tedavisi görenler kişiye özel beslenme programlarımızdan ve hazırlayacağımız diyet listelerinden faydalanmak için bize ulaşabilirler. Bir diyetisyenin sağlıklı beslenmeye yönlendirme çalışmalarının yanı sıra kendisiyle görüşen herkese psikilojik destek de vermesi gerektiğinin bilincinde olduğumuzu da belirtmek isteriz.

Hemen Randevunuzu Alın!

Onlar Başardı, Sıra Sizde!