Kişiye Özel Kilo Alma Programları

Kilosu olması gerekenin altında olan kişiler de aynı fazla kilosu olanlar gibi çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşırlar. Kilonuzun normalin altında olması günlük beslenmenizin yeterli olmaması, uzun süreli uygulanan sağlıksız diyet programları veya vücut için alınması gereken enerjinin az olmasından kaynaklı ise bu durum hastalıklara davet çıkartır. Kilo azlığından dolayı ortaya çıkabilecek rahatsızlıkların başında günlük yaşam için gereken gücü kendinde bulamamak gelir.

Olması gerekenden zayıf kişiler ayrıca sürekli üşüme hali, dikkat eksikliği, hormon bozuklukları gibi sorunlarla da karşılaşırlar. Kişilerin zayıf olma hali sadece az beslenmeden kaynaklı olmayabilir. Kişinin hormonal problemlerinin olması ya da bazı hastalıklar da kilo alamama gibi sonuçlar doğurur. Bize başvuran ve kilo alamamaktan şikayetçi olan kişilerde öncelikle bu zayıflık halinin nedeni araştırılmakta, sonrasında bu nedenlere uygun bir yol izlenerek kişiye özel kilo alma programları uygulanmaktadır. Kilo alamama nedeniniz tespit edildikten sonra sizin metabolizmanıza en uygun olan beslenme programı çıkartılır ve yapılan tetkikler sonucunda elde edilen verilere göre bir yol izlenir. Bir diyetisyen ile görüşme talebi olan ve bize başvuran kişilerin vücut analizi ilgili cihazda yapılır.

Bu cihaz bize kişinin Vücut Kitle Indeksi (VKI), ideal kilosu, vücut ağırlığına yağların ve kasların oranı, kalça ve bel ölçüleri, vücuttaki su miktarı, vücudun genelindeki ve kemiklerdeki minerallerin miktarı, bazı bölgelerdeki yağların ve kasların ağırlığı, metabolizmanın ne hızda ve hangi yaşta çalıştığı gibi bilgiler verir. Bu bilgilere göre kişinin olması gereken kilosu belirlenir ve bu yönde bir kişiye özel kilo alma programı çıkartılır. Kilo alma programlarının kişiye özel olarak çıkartılmasındaki esas amaç en sağlıklı şekilde ideal kiloya ulaşmanın sağlanmasıdır. Bir yandan kilo alımı sağlanırken, diğer yandan da verdiğimiz sağlıklı beslenme eğitimleri ile doğru beslenme alışkanlığının kazandırılması amaçlanır.

Hemen Randevunuzu Alın!

Onlar Başardı, Sıra Sizde!