Polikistik Over Sendromuna Özel Zayıflama Programı

PKOS olarak kısaltılabilen Polikistik Over Sendromu sıklıkla kadınlarda rastlanan bir hastalıktır. Üreme döneminde olan ve fazla kilolu kadınlarda daha sık görülen regl olmama veya düzensiz regl gibi sıkıntılar, kelliğe varan saç dökülmeleri, alırı tüylenme, normalin üzerinde sivilce oluşumu gibi belirtileri olan Polikistik Over Sendromu’nu haber verir. PKOS hastalığının nedenleri arasında kalıtsal etkenlerden de söz edilir. Sendromun bilinen bir diğer temel nedeni de sağlıksız ve düzensiz beslenme ile ideal kilonun çok üzerinde olunması şeklinde belirtilir. Bu rahatsızlıktan şikayetçi olanlara doktorları tarafından ilaç tedavisi uygulanmasının yanı sıra Polikistik Over Sendromu’na özel diyet programları ile zayıflamalarını sağlamaktayız.

PKOS ve kilolu olan kişiler üzerinde yapılan araştırmalar fazla kiloların yüzde 5’lik kısmı verişe dahi hastalığın belirtilerinin gerileme kaydettiğini ortaya koymaktadır. Polikistik Over Sendromu olanların regl dönemlerindeki düzensizlik nedeniyle doğurganlıklarında azalma görülmektedir. Uyguladığımız zayıflama programlarının neticesinde hamile kalma ihtimalleri de yükselmekte, aynı zamanda hastalık sırasında görülen insülin direnci gibi sorunlarda da azalma kaydedilmektedir. Polikistik Over Sendromu’na özel diyetisyen eşliğinde devam eden zayıflama programlarımızın yanında ayrıca düzenli egzersiz yapmanın öneminden de bahsetmekteyiz.

Bazı hastalarda hem insülin direnç, hem de Polikistik Over Sendromu aynı anda görülür. Bu hastalara da özel diyet listelerimiz ve diğer önerilerimizle yardımcı olmaktayız. Hangi besin gruplarından tüketmeleri, hangi besin gruplarından uzak durmaları, tüketmeleri gereken besinlerin miktarının ne kadar olması gerektiği gibi bilgilerle bilinçli hale getirdiğimiz kişilere verdiğimiz bu destek sayesinde hem sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmış, hem de PKOS semptomlarından uzaklaşmalarını sağlamış oluyoruz. Polikistik Over Sendromu hastalarının tedavilerini kesinlikle bir doktor ve beraberinde bir diyetisyen ile devam ettirmeleri uzmanlar tarafından belirtiliyor. Sağlıklı beslenmenin yaşam şekli haline getirilmesi PKOS’den kurtulmanın en büyük adımıdır.

Hemen Randevunuzu Alın!

Onlar Başardı, Sıra Sizde!