Yeme Bozukluklarında Sağlık ve Kilo Yönetimi

Hastalıklardan korunmanın başlıca şartı sağlıklı beslenmedir. Doğru ve düzenli beslenen kişilerin metabolizmaları dışarıdan gelebilecek olumsuz etkilere karşı sağlıksız beslenenlere göre çok daha dirençli olur. Vücut direncinin gereken noktada tutulabilmesi için sağlıklı beslenme alışkanlığını yaşam şekli haline getirmek ve sürdürülebilir olmasını sağlamak önem taşır. Ancak günümüz şartlarında özellikle çocuklarda ve gençlerde sağlıksız ve düzensiz beslenme sıkça gözlemlenir. Bunun başlıca nedeni hazır gıdalardır.

Fast – food olarak tabir edilen hazır yiyecekler bu yaş grubundakiler tarafından çokça tüketilmekte, sebze, meyve ağırlıklı beslenmeden giderek uzaklaşılmaktadır. Aynı durum yetişkinlerde de görülebilmektedir. Diğer yandan hızlı kilo verme amacıyla yapılan uygunsuz diyet programları ve uzun süreli uygulanan kişiye özel olmayan diyet listeleri de zaman içinde yeme bozukluklarına yol açar. Tarafımızdan sağlanan destekle nedeni ne olursa olsun yemek yeme bozukluğu olan kişilerin bu alışkanlıklarından kurtulması sağlanır. Bu gibi kişilerde sağlık ve kilo yönetimi yapmakta, sağlıklı bir yaşam için en büyük gereklilik olan sağlıklı beslenmeyi hayatlarına adapte etmekteyiz. Tek tip beslenen kişilerin aldıkları gıdaları çeşitlendirmesine yönelik olarak hazırladığımız sağlık ve kilo yönetimi programları kişilerin kendilerini daha sağlıklı, daha enerjik, dolayısıyla daha iyi hissetmelerini sağlamaktadır. Bu programlarda alınması gereken besinlerin hangi zaman aralıklarında ve hangi miktarlarda tüketilmesi gerektiği belirlenir.

Sağlık ve kilo yönetimi programlarımızın amacı kişilerin öncelikle beden sağlığını korumaktır. Ancak sağlıklı ve dengeli beslenmenin kişinin ruhsal durumu üzerindeki etkilerinden de bahsettiğimiz beslenme eğitimlerimiz bu konuda ekstra destek sağlar. Bir nevi sağlıklı beslenmenin püf noktaları olarak da nitelenebilen bu programlarla yeme bozukluğu olan, düzensiz beslenen ve sağlığı risk altında olan kişilerin yaşamına dokunarak, düzenli beslenen sağlıklı bireyler haline gelmelerini amaçlamakta, bu yönlü diyetisyen desteği vermekteyiz.

Hemen Randevunuzu Alın!

Onlar Başardı, Sıra Sizde!