İzmir Bayraklı Diyetisyenleri

Dyt. Deniz Zünbülcan

Diyetisyen Deniz Zünbülcan, İzmir’de doğdu. Ege üniversitesinden mezun oldu. Üniversite yıllarında İstanbul Fatih Medical Park Hastanesi, Manisa Moris Şinasi Uluslararası Çocuk Hastanesi başta olmak üzere birçok özel hastane, özel merkez ve devlet hastanesinde stajlarını tamamladı. TRT, TRT Haber, Kanal D, İHA, Sabah gazetesi, Milliyet Pembenar, Ege Türk Tv, Manisa Medya Tv başta olmak üzere birçok yerel-ulusal yazılı, görsel ve işitsel medyada yer alıyor. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda, düzenlenen festivallerde çeşitli konularda eğitimler veriyor.

Bayraklı ilçesi İzmir’in gözde ilçeleri arasına adını yazdırırken bu ilçede diyetisyen ile ilgili işi olan ve bir diyetisyene başvurarak yardım alması gereken kişiler de yoğunluktadır. Düzensiz beslenme ya da genetik nedenlerden dolayı kilo kontrolünü sağlayamayan kişilerin kulaktan dolma diyet programları ve çeşitli sağlıksız diyet listeleri yerine ilk tercihlerinin esasında bir diyetisyen olması gerekir. Bayraklı en iyi diyetisyen kim? ya da Bayraklı’da iyi diyetisyen var mı? Gibi soruların cevabı çoğu zaman tanıdıklar vasıtasıyla aransa da internet ortamında da bu sorular cevaplanmaya çalışılır. Bu araştırmaların bilinçli olarak yapılması programların sonucunun da başarılı olmasını sağlar.

Bayraklı Diyetisyen Tavsiyesi

Bayraklı diyetisyen tavsiyesi alan kişiler bu uzmanla görüşmeleri sırasında diyet listesi ve programı gibi kısımlara geçmeden önce diyetisyenin bazı sorularını cevaplarlar. Daha önceki dönemlerde diyet yapıp yapmadıkları, yaşam şekillerinde beslenmenin nasıl bir yer tuttuğu, kendilerinin ve ailelerinin sağlık geçmişinde ne gibi rahatsızlıkların olduğu, obeziteden muzdarip aile bireylerinin olup olmadığı, daha önce hangi sıklıkla kilo alıp verdikleri, sindirim sistemleri ile ilgili yaşadıkları sorunlar, düzenli olarak spor yapıp yapmadıkları, uyku düzenlerinin nasıl olduğu gibi sorulara cevap alan diyetisyen bu cevaplar ışığında hasta hakkında bilgi sahibi olur ve hazırlayacağı liste ve programları da öyle şekillendirir. Diyet yemek listeleri de bazı durumlarda bu programlar dahilindedir. İzmir’in Bayraklı ilçesinde diyetisyene gitmek isteyen kişiler de bu soruları cevaplayacaklarını bilmelidirler.

Bayraklı Diyetisyen Fiyatları

Bayraklı diyetisyen fiyatları ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler çeşitli fiyat tekliflerine ulaşabilir ve bunların arasında bir karar vermek durumunda kalabilirler. Ancak diyetisyen seçiminde kararın sadece diyetisyen fiyatları baz alınarak verilmesi, diyet listeleri hazırlama, hastayı doğru yönlendirme, aynı zamanda da psikolojik destek verebilme gibi konularda uzman bir diyetisyenle işe başlamak kilo veriminde başarı yakalamak için önem arz eder.