İzmir Bostanlı Diyetisyenleri

Dyt. Deniz Zünbülcan

Diyetisyen Deniz Zünbülcan, İzmir’de doğdu. Ege üniversitesinden mezun oldu. Üniversite yıllarında İstanbul Fatih Medical Park Hastanesi, Manisa Moris Şinasi Uluslararası Çocuk Hastanesi başta olmak üzere birçok özel hastane, özel merkez ve devlet hastanesinde stajlarını tamamladı. TRT, TRT Haber, Kanal D, İHA, Sabah gazetesi, Milliyet Pembenar, Ege Türk Tv, Manisa Medya Tv başta olmak üzere birçok yerel-ulusal yazılı, görsel ve işitsel medyada yer alıyor. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda, düzenlenen festivallerde çeşitli konularda eğitimler veriyor.

İzmir’in Bostanlı ilçesinde ikamet eden kişiler ihtiyaçları doğrultusunda Bostanlı en iyi diyetisyen şeklinde bir arayışa girerler. En iyi diyetisyenle çalışmak, uzman ve profesyonel birinden yardım almak bu konuda ihtiyacı olan herkesin isteğidir. Ancak bir yandan da diyetisyen fiyatları araştırılır. Çevredeki daha önce diyetisyene gitmiş kişilere sorulur, web sitelerine girilerek bilgi almaya çalışılır ya da telefonla bilgi sahibi olunur. Ama tüm bu araştırmalar yapılırken bilinmesi gereken diyet yapmayı ve kilo vermeyi kişinin önce kendisinin istemesinin gerektiğidir. Bunun aksi bir durumda yardım alınan diyetisyen ne kadar profesyonel olursa olsun ve diyet programları ne kadar etkili hazırlanırsa hazırlansın sonuç başarısız olacaktır.

Bostanlı Diyetisyen Tavsiyesi

İzmir –Bostanlı diyetisyen tavsiyesi alanların önce kendisinden emin olması ilk şarttır. Bu şart yerine getiriliyorsa daha sonra iş diyetisyenle görüşmeye ve yapılan görüşmeler neticesinde verdiği diyet programları kapsamında kilo vermeye başlamaya kalır. Diyet programları ve diyet listeleri kişilerle yapılan görüşmelere göre hazırlanır. Diyetisyen kendisine başvuran kişilere ailesinde kilo problemi yaşayan kişilerin olup olmadığını, daha önce hiç kilo vermeye çalışıp çalışmadığını, çalıştıysa ne gibi yollar izlediğini, genetik hastalıklarının olup olmadığını, egzersiz yapıp yapmadığını, sağlıklı beslenme ile arasının nasıl olduğunu, yemeğin hayatında ne kadar önemli olduğunu öğrenmek üzere çeşitli sorular sorar. Bu sorulardan alınan cevaplara göre de kişiye yapması gerekenleri anlatır.

Bostanlı Diyetisyen Fiyatları

Bazı durumlarda diyetisyenler hastalarından kan tahlili, şeker ölçümü gibi testler isterler. Bu tahlillerden elde ettiği doneler hasta hakkında daha çok bilgi sahibi olmasını sağlar ve vereceği diyet listesi ona göre şekillenir. Bu gibi uygulamaları ancak gerekli eğitimleri almış ve uzman bir diyetisyen yapabilir. Bu kişilerin başarı oranı da yüksektir. Bu nedenle Bostanlı diyetisyen fiyatları araştırılırken bahsi geçen noktalara da dikkat etmek gerekir. Bazı diyetisyenler tarafından diyet yemek tarifleri de önerilmektedir.