İzmir Diyetisyen Tavsiyesi

Dyt. Deniz Zünbülcan

Diyetisyen Deniz Zünbülcan, İzmir’de doğdu. Ege üniversitesinden mezun oldu. Üniversite yıllarında İstanbul Fatih Medical Park Hastanesi, Manisa Moris Şinasi Uluslararası Çocuk Hastanesi başta olmak üzere birçok özel hastane, özel merkez ve devlet hastanesinde stajlarını tamamladı. TRT, TRT Haber, Kanal D, İHA, Sabah gazetesi, Milliyet Pembenar, Ege Türk Tv, Manisa Medya Tv başta olmak üzere birçok yerel-ulusal yazılı, görsel ve işitsel medyada yer alıyor. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda, düzenlenen festivallerde çeşitli konularda eğitimler veriyor.

İzmir şehri Ege’nin incisi olarak bilinir. Hem tarihi, hem doğal güzellikleri, hem de modern yaşamı ile dikkat çeken İzmir diyetisyenlik mesleğinin de talep gördüğü şehirlerden biridir. Diğer tüm şehirlerde olduğu gibi burada yaşayanlar da İzmir diyetisyen tavsiyesi almak istediklerinde öncelikle yakın çevrelerine soruştururlar. Daha sonraki sırada da internetten yapılan araştırmalar gelir. O güne kadar çeşitli diyet listeleri ile ilgili denemeleri olmuş, arkadaşlarından duyduğu diyet yemek tarifleri denemiş ve kilolu olma ya da zayıf olma hallerini psikolojik olarak kendilerine sorun etmiş kişilerin mutlaka profesyonel destek almaları, uzman bir diyetisyene başvurmaları gerekir.

Diyetisyen Tavsiyesi İzmir

Obezite sorunun giderek artması kişilerin uyguladığı yanlış diyet programları ile de ilgilidir. Hızlı ve kısa sürede kilo vermek adına yapılan uygunsuz diyetler, aynı umutla kullanılan sağlığa zararlı zayıflama ilaçları, bir uzman tarafından hazırlanmamış olmasına rağmen elden ele dolaşan sağlıksız diyet listeleri kişilerin kilo alımını artırır. Oysa ki; kilo almaya ilk başladığı dönemde diyetisyen kontrolüne girilse en sağlıklı karar verilmiş ve başarıya doğru gidilmiş olur. Diyetisyen tavsiyesi istenen kişilere sorulması gereken bazı sorular vardır. Bu soruların başında tavsiye edilen diyetisyenin işinin detaylarına hakim olup olmadığı, iletişim konusunda başarılı olup olmadığı, gerekli eğitimi alıp almadığı gelir.

En İyi Diyetisyen Tavsiyesi İzmir

En iyi diyetisyen İzmir şehri için kimdir? Diye soranlar çeşitli cevaplarla karşılaşırlar. Çünkü en iyi kavramı kişiye göre değişir. Kimisi en güler yüzlü olanı, kimisi evine en yakın olanı, kimisi diyetisyen fiyatları en ucuz olanı tercih ve tavsiye eder. İzmir en iyi diyetisyen tavsiyesi alırken üstte belirtilen genel kriterlere dikkat etmek önemlidir. Görüşülecek olan diyetisyenin vereceği diyet listesi eğer profesyonel bir el tarafından yazılmışsa başarı oranı da yüksek olacaktır. Diyet yemekleri ile beslenmek isteyen kilolu kişiler bu yemeklerin tavsiyesini de diyetisyenden almalıdırlar.