İzmir Diyetisyenleri

Dyt. Deniz Zünbülcan

Diyetisyen Deniz Zünbülcan, İzmir’de doğdu. Ege üniversitesinden mezun oldu. Üniversite yıllarında İstanbul Fatih Medical Park Hastanesi, Manisa Moris Şinasi Uluslararası Çocuk Hastanesi başta olmak üzere birçok özel hastane, özel merkez ve devlet hastanesinde stajlarını tamamladı. TRT, TRT Haber, Kanal D, İHA, Sabah gazetesi, Milliyet Pembenar, Ege Türk Tv, Manisa Medya Tv başta olmak üzere birçok yerel-ulusal yazılı, görsel ve işitsel medyada yer alıyor. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda, düzenlenen festivallerde çeşitli konularda eğitimler veriyor.

Günümüzün beslenme alışkanlıklarının giderek daha da düzensizleşmesi obezite sorununun yaygınlaşmasına yol açmıştır. Kilo problemi yaşayan kişiler, kilo almaya başladıkları ilk dönemlerde bunu fark edemeseler ya da önemsemeseler de kilo alımı arttıkça çeşitli rahatsızlıkların ortaya çıkması muhtemeldir. Hal böyle olunca kişilerin kendi başlarına uygulamaya çalıştıkları diyet programları devreye girer. Diyet yemek listeleri kilo alan kişiler arasında elden ele dolaşmaya başlar. Bu listeler işinin ehli bir uzman tarafından profesyonel olarak hazırlanmış olmadığı sürece etkisi de kalıcı olmayacaktır.

İzmir Diyetisyen Tavsiyesi

Ancak bir uzmandan yardım almadan yapılan diyet kesinlikle kilo vermek için kalıcı bir çözüm değildir. Kilo vermenin ya da kilo kontrolünü sağlamanın mutlaka bir uzman diyetisyen eşliğinde yapılması gerekir. Türkiye genelinde olduğu gibi her ilde uzman diyetisyenler mevcuttur. İzmir ili için de İzmir diyetisyen tavsiyesi yorumları oldukça çeşitlidir. Bu yorumlar incelenirken dikkat edilmesi gerekenlerin olduğunu da unutmamak gerekir. İzmir şehrinin hareketli yaşamı düzensiz beslenmeyi de beraberinde getirdiğinden İzmir diyetisyen ile ilgili araştırmalar da fazladır.

İzmir En İyi Diyetisyen

Bir diyetisyene başvurmak istendiğinde yapılacak olan ön araştırma başvuru sonrası elde edilmesi beklenen başarıda da önemli rol oynar. Bir uzmana başvurmadan önce uygulanan diyet programları kapsamında kilo verilememiş, arkadaşlar arasında alışverişi sağlanan ve tavsiye edilen diyet listeleri olumlu sonuçlar vermemişse artık uzman bir diyetisyenle görüşmenin zamanı gelmiş demektir.

İzmir Diyetisyen Fiyatları

İzmir diyetisyen arayışlarının çok olduğu bir şehrimiz olduğundan dolayı İzmir diyetisyen fiyatları araştırmasına girenlerin sayısı da hayli fazladır. Büyükşehirlerde yaşayanların düzensiz beslenme alışkanlığından doğan kilo alma durumlarının diğer şehirlere göre daha fazla olduğu yapılan araştırmalar tarafından ortaya koyulmuştur. Bir diyetisyene gitmek ve diyet listesi eşliğinde beslenmek için aslında sadece kilo almaya da gerek yoktur. Sağlıklı yaşam sürebilmek için kişinin sahip olması gereken kiloyu koruması ve bu kilo kontrolü sırasında doğru beslenmesi için de diyetisyen tavsiyesine ihtiyaç vardır.