İzmir Narlıdere Diyetisyenleri

Dyt. Deniz Zünbülcan

Diyetisyen Deniz Zünbülcan, İzmir’de doğdu. Ege üniversitesinden mezun oldu. Üniversite yıllarında İstanbul Fatih Medical Park Hastanesi, Manisa Moris Şinasi Uluslararası Çocuk Hastanesi başta olmak üzere birçok özel hastane, özel merkez ve devlet hastanesinde stajlarını tamamladı. TRT, TRT Haber, Kanal D, İHA, Sabah gazetesi, Milliyet Pembenar, Ege Türk Tv, Manisa Medya Tv başta olmak üzere birçok yerel-ulusal yazılı, görsel ve işitsel medyada yer alıyor. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda, düzenlenen festivallerde çeşitli konularda eğitimler veriyor.

İzmir’in ilçeleri arasında yer alan Narlıdere diyetisyen arayışlarının da sıkça rastladığı ilçelerden biri olarak göze çarpar. Çağımızın sorunu obezite ile mücadele için dünya çapında pek çok araştırma ve çalışma yürütülmektedir. Günümüzün en büyük sağlık sorunlarından biri olan obezite ile kişinin tek başına başa çıkması imkansıza yakındır. Bilinçsizce diyet yaparak veya hızlı kilo verme umudu vadeden programlar uygulayarak bunu başarmak mümkün değildir. Narlıdere’de bu problem ile karşılaşanların profesyonel yardım alarak diyetisyen eşliğinde diyet programları ve diyet listeleri doğrultusunda zamana yayarak kilo vermesi daha uygundur. İzmir diyetisyen fiyatları araştırması sonucunda uygun olan bir diyetisyenle çalışmaya başlamak ve dediklerini uygulamak gerekir.

Narlıdere Diyetisyen Tavsiyesi

Son dönemlerde çok tartışma konusu olan diyet programlarından biri de ketojenik diyet olarak bilinir. Ketojenik diyetten bahsetmek gerekirse; bu diyetin savunucuları program dahilinde düşük düzeyde karbonhidrat, orta düzeyde protein ve yüksek düzeyde yağ alımı ile kilo veriminin mümkün olduğunu söylerler. Ketojenik diyetin amacı metabolizmanın enerjisini yükseğe çıkartarak kilo verimini sağlamaktır. Özellikle bahar aylarında kilo vermek isteyen ve diyet listeleri ile artık sağlıklı beslenmek isteyen kişilerin sayısı çoğalır. Yaza girerken fit ve güzel görünmek herkesin hayalidir. Ketojenik diyet gündemdeki diyet programlarına eklenerek çok konuşulmaya başladığından beri kilo vermek isteyenlerin tercihi haline geldi.

Narlıdere Diyetisyen Fiyatları

Narlıdere diyetisyen fiyatları konusunu araştıranlar ketojenik diyet nedir? Sorusuna da bir yandan cevap ararlar. Diyetin amacının aslında vücudun enerjisini yükseltmek olduğunu belirtmiştik. Bu sayede kişinin daha çok enerji harcaması planlanıyor. Ketojenik diyet listesi ile beslenenler kendileri için gereken enerjiyi karbonhidratlar aracılığıyla kan şekerinden alamadıkları durumda yani kanda az oranda şeker bulunması halinde yağlardan bu enerjiyi karşılarlar. Yağların parçalanmasıyla enerji açığa çıkıyor. “Ketozis” adı verilen bu metabolik işlem ketonik diyete de adını veriyor.