Kalp ve Damar Hastalıklarında Beslenme

Kalp ve Damar Hastalıklarında Beslenme
Kalp ve Damar Hastalıklarında Beslenme

Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda kalp ve damar rahatsızlıkları sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısının kanser sebebiyle ölenlerden daha fazla olduğu gibi ve ilk sıralara yerleştiğide ortaya konulmaktadır. En fazla ölüme neden olan rahatsızlıklar arasında adı geçen kalp ve damar rahatsızlıklarından kaynaklı beslenmenin önemi de oldukça önem taşımaktadır. Sağlıklı kişilerin damarları dayanıklı, esnek ve yüzeyleri pürüzsüz olmaktadır. Bu kişilerin kan akışı olması gereken normal düzeydedir.

Sağlıksız beslenen kişilerin vücut yağ miktarı artmasıyla birlikte damarların içerisinde bulunan endotel tabaka yapışkan bir hale gelmektedir. Bu yapışıklık halinin ileri seviyeye ulaşması durumunda kolesterolün yüksekliği, damar tıkanıklığı, kalp krizi gibi risk faktörlerinin oluşmasına neden olmaktadır. Kalp ve damar rahatsızlıklarında beslenme ve diyet programında hem gibi gibi problemlerin beslenmeleri düzenlenmekte hem de kalp ve damar rahatsızlıklarının oluşmasının önüne geçmektedir. Çağımızın problemi olan obezite, yüksek tansiyon oluşmasına en çok neden olan durumlardan biridir. Merkezimizin ve beslenme programlarımızın tümünde obeziteden kurtulma ve obeziteyle birlikte başa çıkmayı hedeflemekteyiz.

Diyetisyenle birlikte zayıflama profesyonelliğine dahil olunarak kalp ve damar rahatsızlıklarında beslenme programımızın da amacı bu olmasıyla birlikte bu hastaların nasıl beslenmesi gerektiği, hangi besinlerden alıp, hangilerinden almamaları konusunda bilinçli bir hale gelmelerini sağlamaktayız. Kalp hastaları için hayati önem taşımakta olan yağ tüketiminde ne kadar olması gerektiği, et ve et ürünlerinden hangilerinin tüketmeleri konusunda, posalı yiyeceklerin tüketiminde bu kişilerin üzerindeki etkilerinin ne kadar olduğu hakkında bilgilendirmeler beslenme programımızın içerisindedir. Bize ulaşmanızla birlikte kalp ve damar rahatsızlıkları beslenme programımızdan ve eğitimlerimizden yararlanmanızla birlikte hastaları öncelik olarak detaylı bir şekilde bilgilendirmekteyiz. Sonrasında kendileri hakkında gerekli olan bilgileri edinerek fikir sahibi olan kişilere özel beslenme programı hazırlamaktayız.

Önceki İçerikHipertansiyona Özel Diyet Tedavisi
Sonraki İçerikKişiye Özel Kilo Alma Programları