Kısırlık ve Tüp Bebek Tedavisi İçin Beslenme

Kısırlık ve Tüp Bebek Tedavisi İçin Beslenme
Kısırlık ve Tüp Bebek Tedavisi İçin Beslenme

Kısırlık ve tip bebek tedavisi gören anne adaylarının uygulaması önerilen bazı beslenme programları bulunmaktadır. Tedavi esnasında öncelik olarak vücudun enerjik ve dinç olması sağlanmalı. Aynı zamanda buna göre beslenilmesi gerekmektedir. Bu dönemde vücudun ihtiyaç duymuş olduğu vitamin, mineral ve proteinlerin yeterli miktarda alınabilmesi, kısırlık ve tüp bebek için uygulanan özel beslenme programlarına uyulması önemlidir. Hazırlanan özel diyet ve kişisel beslenme programlarıyla birlikte bebek sahibi olabilmek açısından tedavi gören anne adaylarını da destek vermekteyiz.

Bu kişilerin oldukça dikkatli olması gerekenlerden biri de hazır gıda tüketiminden uzak durmaları olacaktır. Sağlıklı beslenmeye ve tedavi döneminde yemeleri gereken yiyeceklere yönlendirmekteyiz. Fast-food olarak da bilinmekte olan hazır gıdaların içeriğinde basit şekerler oldukça fazladır. Bu durumda vücudun boş enerji almasına ve kilo almasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda bu gıdaların tüketiminde beslenen kişilerin günlük alması gereken besinlerin de tüketiminden faydalanamadıkları için vücutları da güçsüz kalmaktadır.

Kısırlık ve tüp bebek tedavisinde diyetisyen desteğini alabilmek, tedavi dönemindeki başarı oranını arttırmaktadır. Bu yönlü olarak hazırlamış olduğumuz programlarla birlikte verilen beslenme eğitimlerindeki anne adaylarının alkol ve stresten uzak durmaları gerekmektedir. Alkol tüketimiyle üreme hormonu salgılanmakta olan hipotalamus ve hipofiz bezlerinin işlevlerinin zarar görmesine neden olmaktadır. Aynı zamanda alkolden kaynaklı meydana gelen karaciğer fonksiyonlarının bozulması, pankreas rahatsızlıkları ve vücudun direncinin düşmesi de tedavinin olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır.

Stresli bir yaşam şeklinin anne adaylarının yumurta kalitesinin düşmesine ve döllenmede olumsuzluklara neden olabileceğine yönelik yapılan araştırma sonucunda öğrenilmiştir. Bu sebeple de tedavi gören kadınların stresten uzak durmaları önerilmektedir. Tüp bebek ve kısırlık tedavisinde kişiye özel beslenme programlarımızla ve hazırlanan diyet listelerinden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

Önceki İçerikKişiye Özel Zayıflama Programları
Sonraki İçerikYaşlılık Döneminde Beslenme