Kişiye Özel Kilo Alma Programları

Kişiye Özel Kilo Alma Programları
Kişiye Özel Kilo Alma Programları

İdeal kilonun altında olan kişiler de aynı fazla kilosu olanlar gibi çeşitli sağlıklı problemleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Kilonuzun ideal kilonun altında olması günlük beslenmenizin yeterli olmamasıyla birlikte uzun süreli uygulanan sağlıksız diyet programları ya da vücut için alınması gereken enerjinin daha az olmasından kaynaklı bu durumun hastalıklara neden olmasını sağlamaktadır. Kilo azlığından kaynaklı meydana gelen rahatsızlıkların başında da günlük yaşam için gerekli gücü kendinde bulamamaktan gelmektedir.

Olması gerekenden daha zayıf olan kişiler aynı zamanda sürekli üşüme hali, dikkat eksikliği, hormon bozukluğu gibi problemler yaşamaktadır. Kişilerin daha zayıf olması durumunda sadece az beslenmeden kaynaklı olmamaktadır. Kişinin hormonal problemlerinin olması veya bazı rahatsızlıklardan kaynaklı da kilo alamama gibi problemler doğurur. Bize başvuru yapan ve kilo alamamaktan şikayetçi olan kişilerin öncelik olarak bu zayıflık durumunun nedeni araştırılması gerekmektedir. Sonrasında ise nedenlere uygun olacak bir yol izlenmesiyle birlikte kişiye uygun beslenme programları uygulanmaktadır. Kilo alamamanın nedenleri tespit edilmesinden sonra sizlerin metabolizmanıza uygun olan beslenme programı hazırlanmaktadır. Yapılan tetkikler sonucunda da elde edilen verilere göre bir yol izlenmektedir. Diyetisyen desteği almak isteyen kişiler bize başvuru yaparak kişilerin vücut analizi ilgili cihazda yapılmaktadır.

Bu cihaz ise bize kişinin Vücut kitle indeksi (VKI), ideal kilosu, vücut ağırlığına yağların ve kas miktarının, kalça ve bel ölçümü, vücuttaki su miktarı, vücudun genelinde ve kemiklerdeki minerallerin miktarı, bazı bölgelerdeki yağların ve kasların ağırlığı, metabolizmanın hangi hızda çalıştığı ve hangi yaşta çalışıyor gibi pek çok bilgiler verilmektedir. Bu bilgilere göre kişinin olması gereken kilo da belirlenmektedir. Bu yönde kişiye özel kilo alma programı hazırlanmaktadır. Kilo alma programında kişiye özel olarak hazırlanmasındaki amaç sağlıklı bir şekilde ideal kiloya ulaşması sağlanmaktadır. Bir yandan kilo alma hedeflenirken bir diğer yandan ise verilen sağlıklı beslenme eğitimleri ile birlikte doğru beslenme alışkanlığı kazandırılması amaçlanmaktadır.

Önceki İçerikKalp ve Damar Hastalıklarında Beslenme
Sonraki İçerikKişiye Özel Zayıflama Programları