Kişiye Özel Zayıflama Programları

Kişiye Özel Zayıflama Programları
Kişiye Özel Zayıflama Programları

İdeal kilonun üzerindeki kiloya sahip bireylerin sağlık açısından bazı tehlikeler oluşturmaktadır. Bu tehlikelere örnek vermemiz durumunda: tansiyon, şeker ve kalp sağlığı gibi hastalıklara karşı tehdit oluşturmaktadır. Kontrolsüz ve istenilmeyen kilo artışında aynı zamanda kişilerin psikolojik olarak da olumsuz yönde etkilenmesine neden olmaktadır. Bu dönemde genel olarak pek çok diyet ve zayıflama yöntemleri de denebilmektedir. Fakat kilo sorunu olan kişilerin kendi önerileri ve kendi başlarına uygulamış oldukları diyet programlarıyla birlikte başarısız olunmaktadır. Bunun nedeni ise kilo verme döneminde bir uzman kontrolüyle ve önerilerene uyarak geçirilmesi önerilmektedir.

Bize başvuru yapan ve kilo sorunu olan kişiler için ayrı bir zayıflama programı da uygulanmaktadır. Bunun nedenleride oldukça çeşitlidir. Özellikle de işinin kilo artışına neden olması hakkında da bilgi sahibi olmaktadırlar. Beslenme şekli, vücut ağırlığı ve ağırlıktaki yağ oranı, kilo almasına sebep olacak psikolojik nedenler, kalıtsal hastalıklar, çevresel faktörler gibi pek çok nedene bağlı kilo alımı gerçekleşmektedir. Bu sebeple de hangisi olduğuyla ilgili bir tespit yapılmasından sonra kişiye uygun özel bir zayıflama programı hazırlanmaktadır. Hazırlanan program aynı zamanda kişinin yaş ve yaşam şekline de etki etmektedir. Günlük yaşantısında daha az hareketli olan kişiyle, çok hareketli olan kişiye göre hazırlanan program farklılıklar göstereceği gibi farklı yaş grubundaki kişilere hazırlanan programda da farklılıklar da olacaktır.

Kişiye özel hazırlanan zayıflama programı uygulanıyor olmasının nedeni, kulaktan kulağa yayılan ve etkili olduğu belirtilen diyet programları herkes üzerinde etki etmediğidir. Kilo vermek isteyen kişiler ve sonrasında da sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmeyi, sağlığını koruyarak devamlılık sağlayan herkesin tercihi bir diyetisyen olması gerekmektedir. Kişilerin hedeflemiş olduğu kiloları belirlemesinden sonra başlattığımız zayıflama programlarıyla birlikte etkisinin programa uyarak görülmesini de özellikle belirtmek isteriz. Kişiye özel zayıflama programıyla birlikte daha detaylı bilgi için bize arayabilirsiniz.

Önceki İçerikKişiye Özel Kilo Alma Programları
Sonraki İçerikKısırlık ve Tüp Bebek Tedavisi İçin Beslenme