Manisa Diyetisyenleri

Dyt. Deniz Zünbülcan

Diyetisyen Deniz Zünbülcan, İzmir’de doğdu. Ege üniversitesinden mezun oldu. Üniversite yıllarında İstanbul Fatih Medical Park Hastanesi, Manisa Moris Şinasi Uluslararası Çocuk Hastanesi başta olmak üzere birçok özel hastane, özel merkez ve devlet hastanesinde stajlarını tamamladı. TRT, TRT Haber, Kanal D, İHA, Sabah gazetesi, Milliyet Pembenar, Ege Türk Tv, Manisa Medya Tv başta olmak üzere birçok yerel-ulusal yazılı, görsel ve işitsel medyada yer alıyor. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda, düzenlenen festivallerde çeşitli konularda eğitimler veriyor.

İzmir’in yakın komşusu şehirlerden olan Manisa’da diyetisyen ihtiyacı duyanlar İzmir diyetisyen tavsiyesinin yanı sıra Manisa diyetisyen tavsiyesi de almak isterler. Bu şehrin İzmir’e uzaklığının az olması nedeniyle Manisa’da oturan kişiler İzmir diyetisyen hizmeti veren kişileri de araştırırlar. Günümüzün en büyük sorunlarından biri olduğu uzmanlar tarafından teyit edilen obezite insan sağlığını önemli ölçüde tehdit etmektedir. Aynı uzmanlar obezitenin nedenleri arasında yıllar boyunca uygulanan yanlış diyet programları ve kulaktan dolma bilgilerle uyulmaya çalışılan diyet listeleri olduğunu da söylemektedirler. Obezite ile mücadele son yılların çok konuşulan konuları arasındadır. Obezitenin nedenleri arasında sağlıksız ve düzensiz beslenme ilk sırada yer alırken, genetik faktörler, sporsuz bir yaşam şekli, stresin çok olması, az sıvı tüketilmesi de obezite sebepleri olarak belirtilir.

Manisa Diyetisyen Tavsiyesi

Bu sorunla karşılaşmamak için kilo alınmaya başlanan erken dönemde bir diyetisyenle görüşmeye başlayarak destek alınması ve vereceği diyet listesi ile sağlıklı kilo verilmesi en uygun olanıdır. Manisa civarında diyetisyen tavsiyesi ile ilgili yorumları merak edenler çeşitli internet sitelerinden bu bilgilere ulaşmak isterler. Ancak bu bilgilere ulaşmaya çalışırken gerçek ve işinin ehli bir diyetisyen ile görüşmenin kilo verimindeki başarıyı artıracağı unutulmamalıdır. Son zamanların sık konuşulan diyetlerinden olan ketojenik diyet hakkında da pek çok bilgi vardır.

Manisa Diyetisyen Fiyatları

Ketojenik diyet aslında tıb alanında yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkmış bir diyet türüdür. Bu diyete göre vücudun az seviyede karbonhidrat, orta seviyede protein ve yüksel seviyede yağ alması sağlanır. Vücut için gerekli enerji normal şartlarda karbonhidratlar aracılığıyla kana aktarılan şekerden sağlanır. Ancak ketojenik diyette vücut bu enerjiyi az karbonhidrat alımından dolayı kandaki şekerde bulamaz ve yağlara yönelir. Bu da vücudun gerekli enerjiyi yağlarda bulması, bu sayede yağ yakımının hızlanması anlamına gelir. Ketojenik diyet için hazırlanan çeşitli diyet yemek tarifleri de bulunmaktadır.