Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar Nelerdir

Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar Nelerdir
Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar Nelerdir

Metabolizmayı hızlandıran çaylar nelerdir? izmir diyetisyen, bu yazısında sizlerin en çok merak ettiği metabolizma hızını arttıran çaylar nelerdir? Konulu yazısını sizlerle paylaşmaktadır. Metabolizmamızı hızlandırmak her zaman merak edilen konulardan biridir. Çünkü kişi kabızlık ve bağırsak problemleriyle karşı karşıya gelebilmektedir. Ya da ekstra olarak kilo vermeyi de merak etmektedir. Bu noktada akşam yemeğinden sonra sindiriminizi kolaylaştırabilmek açısından hem de formunuzu koruyabilmek açısından ve metabolizmanı da güçlendirmek için siya çay yerine beyaz çayı tercih edebilirsiniz. Beyaz çay, antioksidan açısından oldukça zengindir. Uykunuzu kaçırmasından ziyade antioksidan kapasitesiyle birlikte metabolizmayı hızlandırma etkisiyle bir nebze daha formunuzu korumaya yardımcı olacaktır. Bu nedenle beyaz çayla birlikte hazırlayacağınız çaylar olabilir.

Yine sindiriminizi kolaylaştıracak ve metabolizmanızı doğal olarak hızlandıracak rezene çayından da faydalanabilirsiniz. Rezene çayı, beyaz çay yapabileceğiniz çaylardandır. İçerisine taze zencefil ilave ederek limonda sıkarsanız, zencefilin metabolizma hızlandırma özelliği, limonunda C vitamini özelliğiyle birlikte yağ yakıcı özelliğinden faydalanarak keyifli bir akşam sohbeti gerçekleştirebilirsiniz.

Metabolizmayı En Çabuk Ne Hızlandırır

Özellikle de ara öğünlerinizde tüketilen yoğurt başta olmasıyla birlikte süt ve süt ürünleri metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak kilo vermeye destek olmaktadır. Cevizin yağ örüntüsü oldukça iyidir. Omega 3 yağ asitleri açısından zengin olan ceviz, metabolizmanın hızının artmasını sağlayarak yağ yakımını hızlandırmaya destek olmaktadır.

Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar Nelerdir

  • Yeşil çay
  • Rezene çayı
  • Beyaz çay
  • Oolong çayı
  • Zencefil çayı
  • Tarçın çayı
  • Mate çayı

Önceki İçerikEkmek Diyette Yenir Mi
Sonraki İçerikİzmir Diyetisyen