Online Diyetisyen

Online Diyetisyen
Online Diyetisyen

Online Diyetisyen çalışamasıyla birlikte sizlerin koymuş olduğu hedef yolunda motivasyonuzun en iyi şekilde sağlanmasını hedeflemekteyiz. Ayrıca sürekli iletişim halinde olunmasıyla birlikte sizlere özel beslenme programıyla birlikte kilo verme, kilo alma ve kilo kontrolü gibi pek çok çalışma sunmaktayız. Peki online diyet nedir? Kimler online diyet yapabilir? Sorularınızla ilgili merak ettiğiniz her şeyi İzmir Diyetisyen Deniz Zünbülcan tarafından bu yazı derlenmiştir..

Online Diyet Nedir

Yoğun iş temposunun vermiş olmasıyla birlikte kendinize kimi zaman zaman ayıramıyor olabilirsiniz. Günün stresli ve yoğun geçmesiyle birlikte beslenme ve egzersiz programınız düzenli olmayabilir ve bunun sonucunda da kilo problemi yaşıyor olabilirsiniz. Peki online diyet nedir? Online diyet sizlerin yaşamını kolaylaştırmayı ve kendinize zaman ayırmanıza katkı sağlar. Aynı zamanda profesyonel ve sağlıklı bir diyet hizmeti sunulmaktadır. Diyetisyene gitmek için zamanı olmayan kişiler ya da yurt dışında olup beslenme alışkanlıklarıyla ilgili kendilerine uygun diyet programlarına ulaşım sağlayamayanlar için kaçırılmaması gereken fırsatlardan biridir.

Öncesinde size uygun beslenme programı uygulanmasıyla birlikte hedefinize uygun bir program yapılmaktadır. Böylece kilo verme, kilo alma ya da kilo kontrolü gibi hedefe yönelik çalışmalar uygulanmaktadır. Sürekli iletişim halinde olarak profesyonel bir diyetisyen desteği sağlanmasıyla birlikte motivasyonuzun artmasını destekliyoruz.

Kimler Online Diyet Yapabilir
Kimler Online Diyet Yapabilir

Kimler Online Diyet Yapabilir

  • Yoğun iş temposundan kaynaklı diyetisyen randevusuna katılamayanlar.
  • Yurtdışında yaşayan ve kültür farklılığından kaynaklanmasından dolayı mevcut diyetisyenler ile iletişim kurma durumundan zorlanan, kendi beslenme alışkanlıklarına yönelik diyet programı uygulamak isteyen kişiler.
  • Motivasyon ve kontrol ihtiyacı olanlar.
  • Yaşanılan şehirde diyetisyene ulaşım sağlanamaması.
  • Öğrenciler

Diyetisyen Fiyatları Ne Kadar

Özel hastanede bulunan diyetisyen ücretleri değişim göstermektedir. Fakat burada ortalama bir rakam söylemek istersek 200 TL ve üzeri gibi fiyatların mevcut olduğunu söyleyebiliriz.

Online Diyet Danışmanlık Nedir

Online beslenme danışmanlığında klinikte verilen beslenme danışmanlığını ve kişiye özel beslenme programlarıyla birlikte sanal yollardan (görüntü veya sesli telefon görüşmesi) gerçekleşmesiyle uygulanan bir çalışma sistemdir. Klinik danışmanlıkla arasındaki tek fark vücut ölçümlerini sizin takip almanız durumunda oluşmaktadır.

Online Beslenme Nedir
Online Beslenme Nedir

Online Beslenme Nedir

Online diyeti kısa bir şekilde açıklamak istersek şu şekilde açıklayabiliriz: İnternet üzerinden Diyetisyen hizmeti alınmasıyla birlikte yüz yüze diyetisyen görüşmesiyle aradaki fark; görüşmeler sadece telefondan sesli ya da görüntülü, mail veya mesajlaşmayla birlikte sürdürülmektedir. Yapılan birçok çalışmada online diyetisyenliğin kilo verme, kilo alma gibi durumların üzerindeki etkisi oldukça olumlu yönde olduğu kanıtlanmıştır.

Önceki İçerikOfis Çalışanlarının Sık Yaptığı 7 Beslenme Hatası
Sonraki İçerikÇocuklarda Beslenme Eğitimi ve Diyet Programları