Rezene

0
15
  • Rezenenin mide gazı ve geğirme problemlerini rahatlatabilme özelliği vardır.

  • Spazm önleyicidir. Özellikle rezene tohumunun kolik ve barsak kramplarını hafifletici antispazmatik etkisi vardır.

     

  • Rezene yağı içeren şurupların balgam söktürücü etkileri vardır. Rezene, boğaz temizleme üzerinde etkilidir. Yani rahat nefes almaya yardımcı olmaktadır.

     

  • Rezenin potasyum içeriği yüksektir. Potasyum tüketimi yüksek tansiyon oluşumunu önlemeye yardımcı olacağı gibi tansiyonun düzenlenmesinde de etkilidir.

  • Rezene çayı, su tutma oranını azaltır. Metabolizmayı hızlandırır, daha hızlı yağ yakımını sağlar, iştahı düzenler ve kilo kaybına yardım eder.

Diyetisyen Deniz Zünbülcan, İzmir’de doğdu. Ege üniversitesinden mezun oldu. Üniversite yıllarında İstanbul Fatih Medical Park Hastanesi, Manisa Moris Şinasi Uluslararası Çocuk Hastanesi başta olmak üzere birçok özel hastane, özel merkez ve devlet hastanesinde stajlarını tamamladı. TRT, TRT Haber, Kanal D, İHA, Sabah gazetesi, Milliyet Pembenar, Ege Türk Tv, Manisa Medya Tv başta olmak üzere birçok yerel-ulusal yazılı, görsel ve işitsel medyada yer alıyor. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda, düzenlenen festivallerde çeşitli konularda eğitimler veriyor.

Faydalı Bilgiler

Randevunuzu Oluşturun

Pratik bir şekilde ilk randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Önceki İçerikKiraz
Sonraki İçerikMandalina

Görüşlerinizi Bizimle Paylaş, Sormak İstediklerini Sor:

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 + nineteen =